preloaderlogo Lütfen Bekleyiniz

Hizmetler

Hizmetlerimiz

  • Projelendirme
  • Danışmanlık
  • Programlama
  • Tasarım & Simülasyon

Projelendirme

Robotaryum, özel sistem tasarımı ile yapılandırılmıştır. Müşterilerimize en yenilikçi ve verimli proses otomasyon çözümleri sunmak için birlikte çalışan, tamamen işlevsel mekanik, elektrik ve yazılım bölümlerine sahibiz. Her sistem, tüm özelliklerin tasarlandığı gibi çalışmasını sağlamak ve öngörülemeyen sorunları en aza indirgemek için kendi bünyesinde oluşturulur ve test edilir. Kurulum ekibimiz müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak çalışmaya devam etmektedir ve müşteri memnun kalana kadar işyerinden ayrılmayacaktır.

Robotaryum tarafından yürütülen her projeye derhal bir proje yöneticisi atanır. Proje yöneticisi, proje takviminin geliştirilmesinden, farklı departmanlar ve projeye katılan ek tedarikçiler arasında yapılan işlerin düzenlenmesinden sorumludur; tüm proje kilometre taşlarının tamamlanmasını denetler ve en önemlisi şirketimiz ve müşteri arasındaki ana iletişim noktası haline gelir. Müşterilerimize konseptten uygulamaya kadar kesintisiz bir proje bütünleştirme süreci sunmakla gurur duyuyoruz. Hiçbir iş çok büyük veya küçük değil, Robotaryum tarafından yapılan her iş, ayrıntılara dikkat edilerek ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak yapılır. Ücretsiz otomasyon değerlendirmesi ve teklifi için bizimle iletişime geçin.

Danışmanlık

ROBOTARYUM, müşterilerine kapsamlı otomasyon danışmanlık hizmetleri sunar. Danışmanlık Hizmetleri;

• Proje yönetimi
• Otomasyon sistemi değerlendirmesi
• Bütçe analizi
• Sermaye ekipmanı satın alma tavsiyesi
• Üretimde çevrim zamanı analizi
• Proses optimizasyonunu
• Sistem yenileme ve komple robot çözümleri Müşterilere ücretsiz otomasyon denetimleri sağlar.

Bu denetim sırasında, bir otomasyon uzmanı mevcut üretim sürecini gözden geçirir, potansiyel süreç iyileştirme fırsatlarını belirleyip değerlendirir ve müşteriye bulguları derinlemesine incelemesini sağlar.

Programlama

Robot sistemlerinde eksen hareketlerinin programlanması işin yapısıyla ilişkilendirilir.Birçok ekipman ve kontrolör ile haberleştirmek gereklidir.Robot programlanması eksen kabiliyetine göre Paletleme,kaynak,işleme,boyama vb. gibi işlemlere göre değişiklik gösterir.Özel simulasyon programları, daha çok "İşleme ve delik delme" gibi proseslerde daha çok kullanılır.Bunun yanı sıra robotun güvenlik sınırlarını aşmadan manuel kontrollü bir şekilde eksenler ayrı ayrı hareket ettirilerek de programlanması yapılmaktadır.

Robot programlamanın yanında bütün sistemin güvenli bir şekilde kontrolü,hata kayıtlarını,veri alışverişlerini ve daha birçok ekipmanın haberleşmesini kurulan otomasyon sistemiyla sağmaktayız.

Tasarım & Simülasyon

Günümüz üretim koşullarında artan maliyet fiyatlarından dolayı tasarlanmış ürünü deneyip olmazsa yeniden yapılması gibi bir durum söz konusu değildir. Bundan dolayı;

• Verimliliği yüksek
• Uzun Ömürlü
• Ergonomik
• İş güvenliği kurallarına uygun
• Sisteme uygun malzeme seçimi

gibi kriterleri göz önüne alarak tasarım işlemleri yapılmaktadır.

Simülasyon modelleme sayesinde varolan sistemimizin gerçekte nasıl çalışacağını,üretim esaslarına uygunluğu,sistem performanslarını raporlayabilmesi,Üç boyutlu görsellik özelliği sayesinde yerleşim tasarımının gerçeğe uygunluğu test edilir ve uygulanır.

Kullandığımız simülasyon program sayesinde(FANUC Roboguide) 3D parçaları bilgisayarla içeri aktarılabilir,geniş kütüphane vasıtasıyla kullanılan parçanın boyutlarında oynama yapılarak sistemi daha farklı bir şekilde de kontrolünün sağlanmasına imkan sağlamaktadır.

Çalışma Şeklimiz

Bir projenin en önemli kısmı, projenin temellerinin atıldığı ve bütün analizleriyle proje yapılmadan test edilerek sanal olarak gerçekleştirildiği kısımdır. Gerekli yazılımlarla analizler yapılarak hata payını sıfıra çekerek müşteri memnuniyetini maksimum seviyeye çıkarıyoruz.

Tecrubeli tasarımcılarımız ve analiz programlarımızla birlikte gazaltı kaynak fikstürü, punta kaynak fisktürü, istasyonlar, jigler, tool ve tutucu aparatlar, yüksek sıcaklıkta çalışabilecek ürünler, statik testlerinden geçen güçlü konstrüksiyonlar, konveyörler, hızlı taşıyıcılar gibi sanayilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayabiliyoruz.

Endüstri içerisinde son 10 yılda en yaygınlaşan konu olan yazılım ve mekaniği maksimum verimde kullanmak için oluşturulmuş olan otomasyon konularında ileri seviye tecrubeli ekimizle istediğiniz her konuda destek olabiliriz. Aynı zamanda sistem partnerlerimizin bayilikleriyle uygun fiyata ve uygun terminli ürünlerin tedariği konusunda her türlü destek olabiliriz.

Bir sonraki projeniz için en iyi partneri mi arıyorsunuz?